Problem nierównomiernego nadruku

Czy zdarzały Ci się sytuacje z nierównomiernym nadrukiem wykonywanym przez tamponiarkę? W dzisiejszym odcinku naszych porad dowiesz się, jakie mogą być przyczyny takiego problemu oraz jak je usunąć. Zobacz, jakie działania możesz podjąć we własnym zakresie bez wzywania serwisu tamponiarek.

Oto sytuacja, z jaką miał do czynienia jeden z użytkowników tamponiarki z otwartym kałamarzem: ​

„Pierwszych 5-10 nadruków na płytkach wygląda świetnie, następnie obraz staje się rozmyty, jakby dziurawy, na tampodruku pojawiają się jaśniejsze plamy. Po zatrzymaniu pracy maszyny na kilka minut i wznowieniu wydruk wychodzi idealnie, ale po kilku chwilach tamponiarka znów zaczyna nierówno drukować.”

Zbyt szybkie wysychanie farby

Pierwszym z możliwych powodów jest niewłaściwa lepkość farby. Jeśli farba wysycha za szybko, tampon nie będzie w stanie pobrać nadruku z całości matrycy. W naszym filmiku tłumaczymy, jak sprawdzić czy lepkość farby jest prawidłowa.

Ustawienie właściwej lepkości farby możesz kontrolować stosując rozcieńczalnik lub opóźniacz - w zależności od stopnia gęstości farby. Zwróć także uwagę na ustawienie pauz przed oddaniem lub pobraniem nadruku - o tym także więcej na naszym nagraniu.

Za rzadka farba

Może okazać się, że problemy z nierównym nadrukiem wynikają z za rzadkiej konsystencji farby. W takiej sytuacji fragmenty farby zostają na tamponie zamiast przenosić się na detal. Przy każdym kolejnym pobraniu farby jej warstwa na tamponie rośnie, pogarszając problem.


Nasz specjalista wyjaśnia, jak sprawdzić, czy na tamponie nie zostają resztki farby oraz - jeśli tak się dzieje - jak spowolnić cykl druku. Zobacz, jak wygląda standardowy cykl nadruku oraz jak edytować opóźnienie nad matrycą i nadrukiem.​

Problem plam i nierównomiernego nadruku w tampodruku może okazać się prosty do usunięcia we własnym zakresie. Jeśli jednak pokazane przez nas sposoby nie przyniosą efektu, skontaktuj się z serwisem.

Zobacz inne tamporady

Nierównomierny nadruk w tampodruku
Poprzednie

Problem nierównomiernego nadruku

Dodaj recenzję
Czy zdarzały Ci się sytuacje z nierównomiernym nadrukiem wykonywanym przez tamponiarkę?
Czytaj dalej
Gdy tamponiarka nie chce się włączyć
Dalej

Gdy tamponiarka nie chce się włączyć

Dodaj recenzję
„Dlaczego maszyna nie chce się włączyć?” - częste pytanie wśród użytkowników.
Czytaj dalej